11.09.2016

Нову кіностудію хочуть створити в Харкові


У День українського кіно новинний портал "ГородХ" поспілкувався зі знаменитим кінорежисером, Почесним харків'янином Володимиром Фокіним.

За його словами, власний кінематограф можуть собі дозволити лише багаті країни, до яких Україна, на превеликий його жаль, не відноситься. "Знімати власні фільми в країні, де є економічні проблеми - неможливо. Кіно - це привілей багатих країн. Хоча я знаю, що в Україні, і в Харкові теж, живе багато талановитих людей. В них є цікаві задуми, які дійсно "підірвуть" український кінематограф. Харківські режисери і сценаристи, мої колишні студенти, збираються знімати в Україні кіно, але, на жаль, за гроші росіян, і їх творіння, швидше за все, вийде як російське", - зазначив Володимир Фокін.
Як каже земляк, він мріє, щоб у Харкові утворилася незалежна кіностудія художніх фільмів.
"Я багато разів говорив про кіностудію в Харкові і навіть готовий допомагати в її розвитку: створити в ній режисерську майстерню і зняти перший фільм", - підкреслив Фокін.
Довідка. Національне професійне свято працівників кінематографії - День українського кіно - встановлено Указом Президента України № 52/96 від 12 січня 1996 року і відзначається щорічно в другу суботу вересня.