23.02.2017

Помер Олексій Петренко


Громадська організація «Міжнародний кінофестиваль «Харьковская сирень» висловлює співчуття рідним і друзям видатного актора театру і кіно Олексія Петренко, який помер 22 лютого на 79-му році життя.

У Харкові почалось його становлення як актора: тут він отримав свою професію. Олексій Петренко закінчив Харківський театральний інститут (зараз - Харківський державний університет мистецтв). А в 2013 році Олексій Васильович приїхав до Харкова на III Харківський міжнародний кінофестиваль «Харьковская сирень». Він зустрівся з шанувальниками в Харківському театрі опери та балету і дав невеликий концерт в рамках «Харьковской сирени». На творчому вечорі актор співав українські та російські пісні, романси, балади, читав монологи Тараса Бульби і Сатіна. Актор згадував вчителів, які викладали в Харківському театральному інституті, і навіть зустрівся з одним з педагогів - Ніною Логвіновою. У той вечір 25 травня 2013 року глядачі проводжали Олексія Петренко оваціями.

   

На творчому вечері у Харкові. 

А в грудні 2013 року на Алеї почесних гостей кінофестивалю «Харьковская сирень» в саду ім. Шевченко з'явилася нова стела - з відбитком долоні великого актора Олексія Петренка.

Довідка. Олексій Петренко закінчив Харківський театральний інститут (зараз - Харківський державний університет мистецтв). У 1964 році він почав працювати в Ленінградському театрі імені Ленсовета (нині - Санкт-Петербурзький академічний театр імені Ленсовета) на запрошення режисера Ігоря Владимирова, також працював на сцені Московського драматичного театру на Малій Бронній, МХАТу, "Школи драматичного мистецтва" (під керівництвом Анатолія Васильєва) і "Школи сучасної п'єси". У кіно Петренко почав зніматися з 1967 року. Актор виконав десятки ролей в кіно і театрі. Він зіграв американського журналіста Пола Діка в фільмі "ТАРС уповноважений заявити", льотчика Строганова в драмі Олексія Германа "Двадцять днів без війни", Подколесина в "Весіллі" Віталія Мельникова, царя Петра I в "Розповіді про те, як цар Петро арапа женив" Олександра Мітта і багатьох інших героїв.