08.07.2014

Володимир Фокін поспілкувався із земляками


Сьогодні в рамках першого міжнародного кінофестивалю «Харьковская сирень» кінорежисер Володимир Фокін провів майстер-клас. На зустріч з ним прийшли студенти спеціальних ВНЗ та факультетів, молоді актори, актори дитячих театрів та небайдужі харків'яни.

У ході зустрічі Володимир Фокін розповів, що свій творчий шлях розпочав у шкільні роки в Харківському Палаці піонерів. Під час перебування студентом ХПІ він разом зі своїми братами організував театр «Силует», який був лауреатом різних конкурсів. І сьогодні, за визнанням самого режисера, харківський слід присутній і в його фільмах. Зокрема, у фільмі «П'ятий елемент» є харківська лінія сюжету, тому що один з його героїв за походженням харків'янин. Акторів для цього фільму режисер спеціально шукав в одному з дитячих театрів Харкова. Деякі з цих акторів, вже дорослі, сьогодні відвідали майстер-клас Володимира Фокіна.

Відповідаючи на запитання присутніх про секрети режисерської майстерності, Володимир Фокін відзначив, що головний критерій оцінки хороший фільм чи ні, - це чи вірить глядач побаченому і почутому. «Головне, показувати правду. Немає однозначно негативних або позитивних персонажів. Люди багатогранні, і у кожного своя правда», - підкреслив майстер. 

Завтра, 17 травня, Володимир Фокін зустрінеться зі своїми друзями, з якими він колись займався в Харківському палаці піонерів. Зібрати товаришів по всьому світу допоміг їх колишній керівник Петро Слонім.

Після майстер-класу всі бажаючі змогли подивитися фільм Володимира Фокіна «З любов'ю нізвідки», який став останньою акторською роботою Олександра Абдулова.